Aktualności

Uniwersytet Śląski.

Rekrutacja na rok akademicki 2022/2023
Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem kierunków prowadzonych na UŚ oraz kryteriami przyjęć na studia w roku akademickim 2022/2023.

Kryteria przyjęć ustalone są odrębnie dla poszczególnych studiów i określają, które przedmioty, w jakiej liczbie i z jaką wagą będą uwzględniane przy obliczaniu wyniku kwalifikacji. Katalog kierunków wraz z kryteriami przyjęć dostępny jest na stronie https://katalog.us.edu.pl/catalog/program?year=2022

Internetowa Rejestracja Kandydatów (IRK) na studia w nowym roku akademickim 2022/2023, na wszystkie rodzaje studiów: I i II stopnia, jednolite magisterskie, odbywane w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, rozpocznie się 1 czerwca 2022 roku o godzinie 12.00. Rekrutacja potrwa do 30 września 2022 roku.

Ramowy harmonogram rekrutacji przewiduje nabór podstawowy oraz dwa nabory uzupełniające. Nabory uzupełniające będą uruchamiane tylko wtedy, jeśli w naborze poprzednim nie zostanie wypełniony limit miejsc na kierunku.
Sprawdź terminy naborów
W rektoracie Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 12 w Katowicach w pokoju nr 0.29 działa punkt informacyjny dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie na studia w Uniwersytecie Śląskim. Dodatkowo można się z nami skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail: rekrutacja@us.edu.pl) lub poprzez fanpage na Facebooku: – Rekrutacja UŚ, gdzie kandydaci są informowani na bieżąco o najważniejszych kwestiach dotyczących procesu rekrutacji oraz udzielane są odpowiedzi na pytania nurtujące zainteresowanych studiowaniem na UŚ.


Politechnika Śląska

Rekrutacja na rok akademicki 2022/2023
Informator o rekrutacji na Politechnikę
Szczegółowe informacje na temat rekrutacji: rekrutacja.polsl.pl

PROCES REKRUTACJI:

Zarejestruj się w systemie rekrutacyjnym IRK https://irk.polsl.pl/pl/

Uzupełnij dane osobowe oraz dokument będący podstawą do ubiegania się o przyjęcie na studia.

Wybierz typ rekrutacji i rodzaj naboru, a następnie przejdź do wyboru kierunków.

Ważne! Możesz wybrać nawet kilka kierunków studiów, jednak zobowiązany jesteś wnieść opłatę rekrutacyjną za każdy wybrany kierunek.

Uzupełnij swoje oceny. Dokonaj opłaty rekrutacyjnej.

Poczekaj na wyniki kwalifikacji. Terminy ogłoszenia wyników znajdziesz w harmonogramie rekrutacji. Wyniki pojawią się na Twoim koncie w systemie IRK.

Jeżeli zostałeś zakwalifikowany, to zostało już tylko kilka kroków, by zostać studentem Politechniki Śląskiej!

Umieść w systemie IRK swoje kolorowe zdjęcie w postaci elektronicznej. Będzie potrzebne do wydruku Twojej przyszłej legitymacji studenckiej.

Z kompletem dokumentów udaj się na uczelnię, do Centralnej Komisji Rekrutacyjnej. Nie zapomnij zabrać oryginałów dokumentów. Zabierz również dowód osobisty lub inny dokument tożsamości – będzie potrzebny w celu sprawdzenia Twoich danych.

Gratulujemy – po złożeniu dokumentów witamy na Politechnice Śląskiej!


Uniwersytet Ekonomiczny

Rekrutacja na rok akademicki 2022/2023
WYBÓR STUDIÓW

Rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego oraz drugiego stopnia rozpocznie się w czerwcu.
Już teraz zapoznaj się z nasza ofertą, a jeżeli nie chcesz przegapić momentu otwarcia systemu Internetowej Rekrutacji Kandydatów wypełnij formularz:
https://www.ue.katowice.pl/wybor-studiow.html

BLISKO, MIĘDZYNARODOWO, PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Poznaj ofertę studiów pierwszego stopnia (licencjackich i inżynierskich), wybierz swój kierunek i zacznij przygodę z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach – miejscem kształcenia specjalistów, odkrywania swoich pasji i zawierania długoletnich przyjaźni. Nie czekaj, wybierz UE Katowice #wybieramue